Zabrali seniorce oszczędności. Trwają zbiórki
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Zabrali seniorce oszczędności. Trwają zbiórki

Historia pani Ewy z Bielska-Białej poruszyła Polaków.99-latka jest mieszkanką Os. Złote Łany w Bielsku-Białej. W piątek do jej mieszkania weszła para oszustów podających się za pracowników spółdzielni (pisaliśmy o tym TUTAJ). Pod pretekstem naprawy rur odwrócili uwagę seniorki i rozmawiali z nią przez 40 minut w łazience. W tym czasie - prawdopodobnie - trzecia osoba buszowała po mieszkaniu. 

Po wyjściu fałszywych pracowników spółdzielni okazało się, że nie ma także 4 tys. złotych. To były oszczędności pani Ewy, które gromadziła naprawdę długo.

Bielszczance postanowiła pomóc Fundacja "Serce dla Maluszka". Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy, która przerosła najśmielsze oczekiwania. W dwóch internetowych zbiórkach jest już prawie 100 tys. złotych i kwota ciągle rośnie.

Pani Ewa jest zaskoczona całą tą sytuacją, mówi że nie są potrzebne jej te pieniądze, a środki lepiej przeznaczyć na pomoc ubogim lub podopiecznym domów dziecka. Prawdopodobnie w osiedlowym sklepiku zostanie otwarty rachunek, w ramach którego pani Ewa będzie mogła robić zakupy.

fot. pixabay.com, na licencji CC0.Zobacz inne wiadomości tego autora: