Za mało miejsca na rondo
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Za mało miejsca na rondo

Duże natężenie ruchu przyczynia się do kumulacji niebezpiecznych sytuacji, które w kilku przypadkach skończyły się tragicznie.Od dwóch lat powiat żywiecki monituje w Wojewódzkim Zarządzie Dróg w Katowicach, w sprawie skrzyżowania ulic Żywieckiej, Królowej Jadwigi i Kasztanowej w Łodygowicach. To jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc na drogowej mapie Żywiecczyzny.
Po wybudowaniu drogi ekspresowej, rozpoczyna się w tym miejscu zjazd do S1. Duże natężenie ruchu przyczynia się do kumulacji niebezpiecznych sytuacji, które w kilku przypadkach skończyły się tragicznie. Opracowany ma zostać projekt zmiany organizacji ruchu w tym miejscu. Były plany budowy ronda, jednak profil drogi i kolosalne koszty budowy prostego ronda, nie pozwalają na takie rozwiązanie, mówi wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk.
Posłuchaj
Pierwsze efekty ustaleń mają być widoczne już na wiosnę. Pojawi się nowe oznakowanie zjazdu i skrzyżowania. Ma też powstać przejście dla pieszych na ul. Królowej Jadwigi w pobliżu skrzyżowania z ul. Żywiecką.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: