Z piskiem opon odjechał skradzionym autem
fot.: KMP Bielsko-Biała
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Z piskiem opon odjechał skradzionym autem

Dokonał zuchwałej kradzieży wartego blisko 60 tysięcy złotych audi! 18-latek z powiatu cieszyńskiego jest już za kratkami. Stróże prawa szybko odzyskali skradziony pojazd.W poniedziałek około godziny 17.00 w Jaworzu, w pobliżu jednej z popularnych restauracji, mieszkaniec powiatu bielskiego umówił się z mężczyzną, który był zainteresowany ofertą sprzedaży jego pojazdu marki Audi A4. Mężczyźni spotkali się i razem pojechali na jazdę próbną. Prowadził właściciel, który odpowiadał na pytania rzekomego kupującego dotyczące stanu technicznego pojazdu.

18-latek poprosił jednak o możliwość osobistego prowadzenia pojazdu, aby w ten sposób sprawdzić samochód podczas jazdy próbnej. Kiedy właściciel wyszedł z samochodu, ten wsiadł za kierownicę, a następnie odjechał z piskiem opon.

Policjanci z komisariatu w Jasienicy szybko ustalili tożsamość podejrzanego, z którym mieli już do czynienia w przeszłości. Już około godziny 19.00 w Jaworzu patrol wywiadowców z bielskiego wydziału prewencji zauważył poszukiwane przez policjantów skradzione audi. Kiedy kierowca wjechał w jedną z bocznych uliczek, został zatrzymany. Samochód powrócił w ręce prawowitego właściciela, a podejrzewany o jego kradzież nastolatek trafił do policyjnej izby zatrzymań.
 
Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w dniu, kiedy dokonał kradzieży, powinien zgłosić się do więzienia w celu odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. 
Mężczyzna prosto z jasienickiego komisariatu trafił do więziennej celi, gdzie poczeka na swój kolejny wyrok. Grozi mu kolejne 8 lat za kratami.


Zobacz inne wiadomości tego autora: