Wymazobusy na pomoc
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wymazobusy na pomoc

Wojewódzkie wymazobusy przyjechały w weekend do powiatu cieszyńskiego. To wsparcie dla powiatu, w którym sytuacja epidemiczna jest trudna.W piątek na terenie powiatu cieszyńskiego pracowały 4 wymazobusy. W jeden dzień przebadano około 200 osób z blisko 600, które nadal oczekują w domowych kwarantannach na zrobienie badania na obecność koronawirusa. W sobotę próbki pobierały dwa wojewódzkie ambulansy. Tak samo będzie dzisiaj (w niedzielę), jak i w poniedziałek (1 czerwca). 

Wsparcie dodatkowymi ambulansami pomaga nam w jakimś stopniu rozładować powstały „korek”, m.in. ze względu na dużą ilość zachorowań w śląskich kopalniach. Dzięki temu rozwiązaniu powinien skrócić się czas oczekiwania na badanie - mówi starosta Mieczysław Szczurek.

Samorządowiec podkreśla, że w powiecie nie czekano na pomoc z województwa z założonymi rękami. Z budżetu powiatu dopłacano do ambulansów obsadzanych przez pracowników Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. W kwietniu wydatki samorządu na ten cel wyniosły około 27 tys. zł. W maju ta kwota będzie jeszcze wyższa ze względu na większą ilość osób zakwalifikowanych do pobrania wymazów.


Zobacz inne wiadomości tego autora: