Wyjście z domu tylko w określonych przypadkach
Kancelaria Premiera / Twitter
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Wyjście z domu tylko w określonych przypadkach

Rząd zaostrza środki walki z koronawirusem.
Dotychczasowe ograniczenia pozostają i rząd wprowadza nowe. Od jutra obowiązuje zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami.

Ograniczenia w przemieszczaniu się nie dotyczą:

- drogi "do" i "z" pracy,
- wolontariatu w walce w koronawirusem,
- niezbędnych spraw życia codziennego.
 
Chodzi o to, by do minimum ograniczyć kontakty. Dlatego w środkach komunikacji miejskiej liczba pasażerów nie może przekraczać połowy liczby miejsc siedzących. - Nie może być tłoku, musi być dystans. Zostawmy te środki dla osób, które muszą udać się do zakładu pracy czy do sklepu - mówił dziś Prezes Rady Ministrów. 

Spacerować mogą razem maksymalnie dwie osoby, ale w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra. To obostrzenie nie dotyczy rodzin.

- Robimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się na zwiększoną falę zachorowań. To jest możliwe i do tej pory się nam udaje, ale zalecenia specjalistów i epidemiologów są takie, by te ograniczenia zwiększyć - argumentował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaapelował szczególnie do seniorów o to, by stosowali się do ograniczeń. Mateusz Morawiecki jest przekonany, że wprowadzone ograniczenia pozwolą za kilka tygodni w "nowej dyscyplinie sanitarnej" wrócić do życia zawodowego. 

- Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum, to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć - przekazał z kolei Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Ograniczenia będą obowiązywać do 11 kwietnia.


Zobacz inne wiadomości tego autora: