Wybrano nowego rektora
fot. ATH, źródło: Facebook
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Wybrano nowego rektora

Odbyły się nie tylko wybory na Prezydenta RP. Nowego rektora ma także Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.Po piątkowej debacie (w formule online) i dzisiejszym głosowaniu podano oficjalnie, że prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski zostanie nowym rektorem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Tę funkcję pełnić będzie od września do 2024 roku. Na stanowisku zastąpi dotychczasowego rektora ATH, prof. dra hab. Jarosława Janickiego. 

Jak podała bielska uczelnia, uprawnionych do głosowania było 60 osób, oddano 59 głosy. Za kandydaturą prof. ATH dra hab. n. med. Rafała Bobińskiego opowiedziało się 14 osób, za kandydaturą rektora elekta - 45. 

Do tej pory prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski był dziekanem Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki. W pierwszym swoim wystąpieniu rektor elekt podziękował m.in. tym, którzy poparli jego kandydaturę. - Będę starał się tak pracować, żeby z upływem kolejnych miesięcy jak największą grupę osób zjednać wokół mojego zespołu, który będę budował, tak żeby nasza uczelnia się rozwijała - powiedział prof ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski

Poniżej wideo z pierwszego przemówienia rektora elekta ATH.


Zobacz inne wiadomości tego autora: