Wolnych miejsc już nie ma
fot.: MOSIR Czechowice-Dziedzice
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wolnych miejsc już nie ma

Wystarczyły 3 godziny i miejsc już nie było! Chodzi o miejsca na półkolonie organizowane przez MOSIR w Czechowicach-Dziedzicach.„Wakacje na sportowo”, tak jak rok temu, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czechowiczan. Listę uczestników półkolonii skompletowano ekspresowo. W sumie 360 dzieci weźmie udział w zorganizowanych przez MOSIR zajęciach. Wypoczywający uczniowie będą mieli okazję popływać w kajakach na czechowickim Kopalnioku, pojadą w góry czy wybiorą się na rowerową wycieczkę.

Takie spędzanie wolnego czasu nie jest obecnie dla wszystkich młodych ludzi normą. Spora ich część woli jednak komputer. Dlatego tym bardziej cieszy, że propozycje MOSIR-u są dla bardzo wielu – jak się okazuje – atrakcyjne!    

- Coś co dla nas, jak my byliśmy młodzi, było normalne, teraz dla dzieciaków jest czymś wow! (…) Chcemy pokazać młodzieży jak wyglądało nasze dzieciństwo - mówi kierownik działu organizacji imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Paweł Mazur. Posłuchaj
 
Ci, dla których miejsc na półkoloniach nie wystarczyło, mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach przygotowanych pod szyldem „Aktywne weekendy”.
 
- W każdą niedzielę lipca oraz sierpnia przygotowaliśmy atrakcje korzystając z nowo otwartego Parku Szwajcarska Dolina, ale także – choć w mniejszym zakresie – w parku na Osiedlu Barbara oraz w Parku Na Północy – mówi Paweł Mazur. Posłuchaj  
 
W Parku Szwajcarska Dolina będzie do dyspozycji dzieci tyrolka i most linowy, organizowane będą szkolenia na trasie MTB. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej MOSIR-u oraz na plakatach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: