Woda z potoku znów zalewa posesje. Mieszkańcy są bezsilni
Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Woda z potoku znów zalewa posesje. Mieszkańcy są bezsilni

Bielsko-Biała: przy większych opadach deszczu - finał zawsze ten sam.Mieszkańcy bielskiej dzielnicy Komorowice walczą z podtopieniami. Dziś znów wylał potok Kromparek. Historia powtarza się co roku w maju lub lipcu. Mieszkańcy czują się bezsilni, bo nic nie dają kolejne interwencje. Wystarczy przypomnieć historię sprzed roku. Podtopienia lokalizowano na terenie całej stolicy Podbeskidzia, ale to mieszkańcy Komorowic ucierpieli najbardziej. Posesje przy ul. Bestwińskiej są przez wodę z potoku zalewane regularnie, źle jest także przy ul. Za Kuźnią. Woda odcina drogę wyjazdu.

- Przedwczoraj i wczoraj woda była na poziomie 60 cm nad dnem, dziś to są 2 metry. Ten opad z ostatniej doby jest wyraźnie większy, poza tym grunty są już nasiąknięte, więc ziemia nie przyjmuje wody i ta woda płynie bezpośrednio do Kromparku - relacjonuje mieszkaniec Komorowic. Posłuchaj.
 
Nasz słuchacz zapowiada, że mieszkańcy jutro znowu będą interweniować u prezydenta miasta i w RZGW. Dziś już wykonano telefon do Wód Polskich, w których zarządzaniu jest potok. Bielszczanie z dzielnicy Komorowice nie mają już jednak siły przypominać o swoim problemie. Dzwonią i wysyłają pisma gdzie się da, wdrażane są tylko doraźne rozwiązania.

Dodajmy, że przez opady deszczu ogromne rozlewiska utworzyły się także na ul. Warszawskiej. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: