Willa oraz charakterystyczna kamienica "walczą" o prestiżowy tytuł
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Willa oraz charakterystyczna kamienica "walczą" o prestiżowy tytuł

Dwa budynki - oba po renowacji, a stojące w Bielsku-Białej - walczą o tytuł "Modernizacji Roku". Do tego prestiżowego konkursu zgłoszono Willę Sixta oraz kamienicę "Pod Żabami". Oba budynki to jedne z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w stolicy Podbeskidzia, będące nawet wizytówkami miasta.- Jeśli chodzi o Willę Sixta jest to budynek miasta i nastąpiła całkowita rewitalizacja. Powstał naprawdę piękny obiekt [...], który służy BWA, jak również ośrodkowi pomocy społecznej [...]. Bardzo udana - uważam - realizacja, dlatego chcemy się nią pochwalić - mówił na naszej antenie Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. Posłuchaj.

Remont willi zrealizowano dzięki środkom z RPO, dofinansowanie wyniosło ok. 5,5 mln złotych, a całość prac kosztowała 11 mln. 

Głosowanie rozpoczęło się z początkiem kwietnia i na ten moment duże uznanie znajduje rewitalizacja kamienicy "Pod Żabami". Remont elewacji tego budynku został przeprowadzony w ubiegłym roku. Dotację w wysokości 400 tys. złotych na wykonanie prac przekazało miasto.

Internetowe głosowanie potrwa do końca kwietnia (głosy oddawać można TUTAJ). 

Do XXV edycji konkursu na "Modernizację Roku & Budowa XXI w." zgłoszono 370 obiektów. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: