Warsztaty z plecenia wianków i dobra muzyka
fot. MyBB/Facebook
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Warsztaty z plecenia wianków i dobra muzyka

Za nami tegoroczna edycja Festiwalu "Od Jana do Iwana", czyli połączenia kultury polskiej i ukraińskiej związanej z przesileniem letnim.Różnorodne warsztaty i koncerty były strzałem w dziesiątkę. Jedynie epidemia wymusiła ograniczenia w ilości osób jakie mogły skorzystać z propozycji festiwalowych. - Dobrze, że wprowadziliśmy zapisy, bo szczególnie na zajęciach z makramy, nie mieliśmy miejsc - opowiada o frekwencji Monika Naturska, koordynator Ośrodka Integracji Obcokrajowców MyBB. To były dwa tygodnie spotkań, rozmów i wspólnych wędrówek po górach. Szczególnie ostatnie dni wypełnione były atrakcjami.Posłuchaj.
 
Gwiazdą sobotniego koncertu na rynku w Bielsku-Białej był zespół znany z ukraińskiego i polskiego talent show - LeonVoci. - To jest męski kwartet, który też chętnie dołączył się do tego projektu. Publiczność była zachwycona, bo śpiewali w różnych językach. Nie tylko po polsku i ukraińsku, ale też po włosku i francusku - relacjonuje Uliana Worobec z grupy inicjatywnej "Ukraińcy w Bielsku-Białej". Posłuchaj.

W sobotę były także warsztaty z robienia lalki motanki (inaczej lalka mocy), to taki stary słowiański zwyczaj. 

Z tego festiwalu pozostaną piątkowe spotkania w ramach kawiarenki multikulturowej, których uczestnicy zwykle następnego dnia wspólnie idą w góry. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: