W szpitalu przebywał pacjent z koronawirusem. Oddział zamknięty
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

W szpitalu przebywał pacjent z koronawirusem. Oddział zamknięty

Dotyczy to Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.Dowiedzieliśmy się, że pacjent chory na Covid-19 przebywał na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Mężczyzna ma 67 lat i trafił do placówki w ubiegłą środę (18.03). Jak podaje Anna Szafrańska, rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-BIałej, stan pacjenta wymagał, by natychmiastowo przeprowadzić operację. 

Przy przyjęciu przeprowadzono wywiad medyczny, objawy nie wskazywały na zakażenie koronawirusem. W trakcie pobytu na oddziale jego stan zaczął się pogarszać. Wykonano badania, w tym także test w kierunku koronawirusa
 
Wczoraj (23.03) późnym wieczorem potwierdzono, że to Covid-19. Mężczyzna trafił na oddział zakaźny szpitala w Tychach.
 
Po konsultacji z Sanepidem dyrekcja lecznicy na dwa tygodnie zamknęła Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. W tym czasie żaden z przebywających tam pacjentów nie zostanie wypisany do domu. 

- Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej zostanie poddany dekontaminacji. Wszyscy pacjenci, którzy tam przebywają zostali odpowiednio zabezpieczeni. Zajmuje się nimi personel z macierzystego oddziału i innych oddziałów, który nie miał kontaktu z chorym - przekazuje Szafrańska.

Przez najbliższe 14 dni ten oddział szpitala nie będzie przyjmował pacjentów. Osoby potrzebujące pomocy w zakresie chirurgii ogólnej będą kierowane do najbliższych placówek. Szpital Wojewódzki w Sosnowcu przyjmie osoby, wymagające pomocy w zakresie chirurgii naczyniowej.

Personel, który miał kontakt z chorym został odsunięty od pracy na tym oddziale. Sanepid podda te osoby kwarantannie. Od pracowników oddziału, a także Zakładu Diagnostyki Obrazowej zostały pobrane próbki na obecność SARS CoV-2.

Po 7 dniach badania zostaną powtórzone. Jeżeli wyniki będą negatywne, za zgodą dyrektora Sanepidu osoby te będą mogły wrócić do pracy.Zobacz inne wiadomości tego autora: