W kalendarzu luty, w pogodzie wiosna. Temperatura przekroczyła dzisiaj 19°C!
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

W kalendarzu luty, w pogodzie wiosna. Temperatura przekroczyła dzisiaj 19°C!

Bardzo ciepła końcówka lutego. IMGW podaje, że to "miesiąc ekstremalnie ciepły termicznie".Bardzo ciepło, jak na koniec lutego, było dzisiaj (27.02) w naszym regionie. W różnych punktach Bielska-Białej termometry wskazywały 17-18°C. Z danych publikowanych na internetowej stronie "amatorska stacja meteo" wynika, że po południu odczyt temperatury w Bielsku-Białej przekraczał nawet 19°C (odnośnik TUTAJ).

Na stacjach telemetrycznych najcieplej było w Cieszynie - podał w platformie X Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W Cieszynie, dzisiaj o godz. 13.30, termometry wskazywały 19,3°C! Na kilku stacjach padły nowe rekordy temperaturowe.

Z analizy danych pomiarowych ze stacji synoptycznych wynika, że tegoroczny luty można, jak na razie, uznać za miesiąc ekstremalnie ciepły termicznie, ze średnią obszarową anomalią względem warunków wieloletnich (1991-2020) wynoszącą +5,9°C (stan na 25 II 2024). W całym kraju rejestrowane są dodatnie anomalie - to z kolei fragment komunikatu IMGW z wczoraj. 

Ciepły luty mieliśmy także trzy lata temu. 24 lutego 2021 roku na stacji Bielsko-Biała Aleksandrowice temperatura sięgnęła 18,9°C.
Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: