Turniej trwa. Dziś też można przyjść
Radio Bielsko
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Turniej trwa. Dziś też można przyjść

Dziś (13.09) drugi dzień turnieju pod hasłem "Gramy dla". Wszystko rozgrywa się na kąpielisku w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej.Za nami już pokazy jumperek (Project by Patrycja Wieja), pokazy akrobatyczne w wykonaniu KS Start Bielsko-Biała i Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. - Gramy na dwóch boiskach - przypomina Marcin Nosowicz, jeden z organizatorów turnieju. Przyjechały drużyny z najdalszych zakątków Polski, by walczyć o punkty w ramach eliminacji Mistrzostw Polski, ale przede wszystkim, by wesprzeć potrzebujące dzieci.

- W niedzielę mamy mobilny punkt poboru krwi [10.00-14.00] i to chyba jest najważniejsze w tym wszystkim. Będziemy rozgrywać półfinały i finały [...]. Cała czas mamy tutaj pełną gastronomię - opowiada Radosław Siuda, współorganizator wydarzenia. Posłuchaj.
 
Późnym popołudniem podczas finału rozgrywek pokaz Cheerleaders Ergo Śląsk.
 
W centrum uwagi w tym roku są Natalka z Kóz i Kacper z Bielska-Białej. Oboje cierpią na kilka schorzeń, które wymagają kosztownego leczenia i terapii. 
 
- Czuję wielką radość, wielką wdzięczność dla tych wszystkich ludzi, którzy to zorganizowali, którzy chcą pomagać, którzy się zaangażowali. Jest to pomoc nieoceniona - mówiła nam Bożena Honkisz, opiekun prawny Natalki. Posłuchaj.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: