Tu wyrobicie paszport! Otworzą nowe biuroAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Tu wyrobicie paszport! Otworzą nowe biuro

Mamy dobre wieści dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Koniec z dalekimi podróżami po paszport. Od przyszłego roku wyrobicie go także w Cieszynie.Biuro paszportowe powstanie w Cieszynie. Mieszkańcy nie będą musieli już jeździć do sąsiednich powiatów, by wyrobić sobie dokumenty na podróż. Posłuchajciewicewojewody Jana Chrząszcza i Magdaleny Szewczuk-Szturc , dyrektorki Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego.
 
Budynek, w którym zostanie otwarte biuro, jest w zupełnie nowej lokalizacji - na terenie dawnego przejścia granicznego w Boguszowicach. Przeniesiony zostanie tam także Wydział Komunikacji. Jednym z atutów tego miejsca jest też spory parking. Posłuchajcie!
 
Jak mówi sam starosta Mieczysław Szczurek, zdania co do nowego lokum są podzielone. Dla mieszkańców sąsiednich miejscowości to korzystna zmiana, cieszyniaków niekoniecznie cieszy lokalizacja z dala od centrum. Teraz obiekt czekają prace remontowe i adaptacyjne oraz dostosowanie do podpięć bezpiecznych łączy.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: