To efekt 500 plus?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

To efekt 500 plus?

Mniej potrzebujących wsparcia i mniej „Niebieskich Kart”. Taką pozytywną tendencję odnotowała gmina Strumień.Z analiz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wynika, że w porównaniu z rokiem 2016 aż 100 osób mniej potrzebuje finansowej pomocy - to obecnie około 660 mieszkańców. Powodem jest zwykle długotrwała, ciężka choroba, niepełnosprawność czy bezrobocie.

-Robiliśmy analizy i wyszło na to, że spada nam ilość osób korzystających z pomocy społecznej. Dużym pozytywnym sygnałem jest też to, że do tej pory ilość wydawanych „Niebieskich Kart” raczej rosła, a w tej chwili jest ich coraz mniej. Generalnie sytuacja finansowa wielu rodzin poprawiła się, m.in. przez 500 plus - mówi burmistrz Anna Grygierek. Posłuchajcie!
 
Rok temu wszczęto 12 nowych procedur „Niebieskiej Karty”, w poprzednich latach ta liczba była ponad dwa razy większa. Jak wyjaśniała Grygierek, z pewnością sprzyjają temu liczne kampanie edukacyjne, ale i fakt, że osoby zajmujące się przemocą w rodzinie stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: