To było kolejne wezwanie straży w to miejsce
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

To było kolejne wezwanie straży w to miejsce

Znów paliło się w kamienicy przy Zamkowej w Cieszynie. Trzy osoby z objawami podtrucia dymem przewieziono do szpitala.Paliło się wieczorem w mieszkaniu na parterze przy Zamkowej w Cieszynie. Chodzi o lokum w kamienicy. Ewakuowano mieszkańców z mieszkania na wyższej kondygnacji i te osoby zostały zabrane do szpitala z objawami podtrucia, bo zadymienie było spore. Akcja gaśnicza do skomplikowanych nie należała. Spaliły się śmieci, składowana makulatura i okopcone są ściany. To kolejny raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni, gdy w to miejsce wzywana jest straż. Sprawą zajmuje się policja. 

Do sprawy pożaru w tej lokalizacji w mediach społecznościowych odniosła się burmistrz Cieszyna. Sprawa tej prywatnej kamienicy i zdarzeń które od miesięcy mają w niej miejsce została przeze mnie zgłoszona kilkukrotnie Policji. Również Straż Miejska w Cieszynie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej są zaangażowane w sprawę. Wiem, że temat jest bardzo skomplikowany i niestety niełatwy do rozwiązania. 
Ponownie zwrócę się do Komendanta Policji o wyjaśnienia i informacje o kolejnych krokach w postępowaniu przeciwko osobie, która stwarza takie zagrożenie - czytamy we wpisie Gabrieli Staszkiewicz.
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: