To będzie placówka jak... z bajki
fot. mat. UM w Bielsku-Białej
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

To będzie placówka jak... z bajki

W Bielsku-Białej trwa rozbudowa Przedszkola nr 4, placówka zlokalizowana jest przy ul. Kazimierza Wielkiego.Będzie to nowy obiekt ze starą strukturą połączony łącznikiem. Ulokowane zostanie tam sześć oddziałów. Każdy z nich złożony będzie z sali zabaw, toalety i zaplecza. 

Wykonawca zakończył budowę wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku, obecnie trwają prace związane z pokryciem dachu i montażem obróbek blacharskich. Trwa również montaż elewacji. Stolarka okienna jest osadzona w 80%.
 
Na dwóch kondygnacjach zakończono wykonywanie tynków. Jeśli chodzi o instalacje, wykonano już przyłącze elektroenergetyczne budynku i rozprowadzono przewody w całym obiekcie, wykonano wewnętrzną instalacje wodno-kanalizacyjną, trwają prace związane z instalacją wentylacji, hydrantową i instalacją centralnego ogrzewania. Trwają prace na zewnątrz, związane z zagospodarowaniem terenu. Postawiono już nowe ogrodzenie. 
 
W urzędzie miasta podają, że rozbudowa Przedszkola nr 4 prawdopodobnie potrwa do maja. W planach jest remont starego budynku. 
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: