Tlenek węgla dał o sobie znaćJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Tlenek węgla dał o sobie znać

Mimo, że w pogodzie nie była to spokojna noc, to na szczęście strażacy z Bielska-Białej ani razu nie wyjeżdżali do akcji związanych z połamanymi gałęziami, czy konarami drzew. Wieczorem za to interweniowali w budynku na Os. Złote Łany, gdzie doszło do tzw. cofki w kominie.Czujka tlenku węgla uruchomiła się wieczorem w jednym z mieszkań na Os. Złote Łany w Bielsku-Białej. Lokatorki zadzwoniły po straż i zgodnie ze wskazówkami wyszły na zewnątrz budynku. Ewakuowali się także pozostali lokatorzy.
 
Strażacy, którzy przyjechali potwierdzili, że ulatnia się czad (pomiar wskazał 100 ppm). Później pomiary wykonano w całym pionie i w innych mieszkaniach tlenek węgla już się nie ulatniał. Przewietrzono mieszkanie. Prawdopodobnie doszło do tak zwanej cofki, czyli cofania się spalin w przewodzie kominowym, co często zdarza się przy silnym wietrze.

Wezwany na miejsce lekarz przebadał 9-latka, który w momencie gdy uruchomiła się czujka, brał kąpiel w łazience. Medyk potwierdził, że nie doszło do podtrucia tlenkiem węgla. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: