"Szacunek dla munduru"
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Szacunek dla munduru"

Bielsko-Biała: Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy zorganizowały na pl. Chrobrego pikietę "poparcia dla obrońców granic", czyli służb mundurowych, które są obecnie na granicy polsko-białoruskiej.- Ci ludzie poświęcają swoje życie, poświęcają swoje życie dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa. I szacunek się należy dla nich, dla munduru i za pełnioną przez nich służbę - mówił nam Kacper Dyczek, prezes bielskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej. Pytany o formy solidarności z mundurowymi stacjonującymi na granicy z Białorusią, wskazał na opisywaną pikietę. - Możemy tym żołnierzom wysyłać ciepłe słowa, gratulować im, dziękować. Co prawda jest tam stan wyjątkowy, ale te wiadomości docierają do żołnierzy, są prowadzone również zbiórki. To są naprawdę miłe akcje i żołnierze to na pewno docenią - dodał Dyczek. Posłuchaj.

Przypomnijmy, że na granicy służą żołnierze z bielskiej jednostki wojskowej a także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Straż graniczna poinformowała, że wczoraj (26.11) 206 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży, służby odparły atak na granicę grupy 100 osób - informuje SG na Twitterze. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: