Systemy się zawieszają i są problemy z e-dziennikiem
Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Systemy się zawieszają i są problemy z e-dziennikiem

To skutek dużego obciążenia systemów informatycznych obsługujących elektroniczny dziennik.AKTUALIZACJA 27.03:
Ciągle zdarzają się problemy z dostępnością do dziennika elektronicznego. Wieczorem mieliśmy sygnały od nauczycieli z Bielska-Białej, że nie mogą zalogować się do mobiDziennika. Dostawca systemu przyznaje, że "chwilowe i incydentalne" niedostępności mogą się zdarzać. - Jesteśmy bardzo mocno obciążeni - dodaje Marcin Tomana, prezes WizjaNet. Inni dostawcy systemów także mają problemy.

WPIS:
Od dzisiaj obowiązkowe są zdalne lekcje przez internet. Na starcie realizacji rozporządzenia MEN pojawiły się kłopoty. Od rana sygnalizujecie, że są problemy z logowaniem do elektronicznego dziennika. 

- To wynika z kilku aspektów. Pierwszym, najważniejszym to jest oczywiście zwiększone obciążenie ruchu. My jako producent mobiDziennika jesteśmy jedynym systemem na rynku, który dopuszcza przesyłanie załączników, co bardzo nas obciąża [...]. Dziennik działa. Dane są bezpieczne, tylko są problemy z dostępem - zapewnia Marcin Tomana, prezes WizjaNet. Posłuchaj.

Ten dostawca systemów zaopatruje w mobiDziennik większość szkół w Bielsku-Białej i kilkaset placówek w całej Polsce. Szef firmy zapewnia, że praca nad przywróceniem dostępu trwa przez całą dobę.

Po południu odbyła się telekonferencja z przedstawicielami rynku e-dzienników. Jak relacjonuje na Twitterze Ministerstwo Edukacji Narodowej, rozmawiano właśnie o aktualnych problemach wynikających z obciążenia infrastruktury IT.

Przypomnijmy, że okres zawieszenia zajęć w szkołach wydłużono do 10 kwietnia

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: