Startują w połowie grudnia
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Startują w połowie grudnia

Największy szczyrkowski ośrodek narciarski - Szczyrk Mountain Resort - wyznaczył oficjalny początek sezonu na 17 grudnia. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, trasy mają być dostępne wcześniej.Pozostałe duże ośrodki - COS i Beskid Sport Arena - też nie zostają w tyle jeżeli chodzi o przygotowania do zbliżającego się sezonu. Taka informacja została przekazana podczas konferencji prasowej zwołanej w Szczyrku przy okazji rozpoczynającej się zimy.

Wszystkie ośrodki zgodnie zapewniają, że inflacja i wzrost cen energii nie odbiją się na jakości oferowanych przez nie usług. COS przebudował nawet trasę Ondraszek i zadbał o dodatkowe armatki. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Obecna sytuacja rodziła też obawy dotyczące cen skipassów. Grzegorz Przybyła, dyrektor główny SMR, przyznał, że koszty funkcjonowania ośrodka wzrosły średnio o 20-25 procent w stosunku do roku ubiegłego, największy wzrost - aż o 80 procent - dotyczył energii elektrycznej.  

- Ceny w kasach wzrosną - średnio - około 15 procent, ceny online około 8 procent. Podwyżka w Szczyrku nie jest więc tak duża, jak to wcześniej spekulowano - mówił Michał Słowioczek, dyrektor marketingu i sprzedaży SMR. Posłuchaj

Dodał, że ci którzy kupili swoje karnety przez internet odpowiednio wcześniej, zapłacili za nie nawet 50 procent mniej niż rok temu.

Wszystkie wspomniane szczyrkowskie ośrodki oferują narciarzom wspólny skipass, dzięki któremu mogą korzystać z około 40 kilometrów tras.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: