Sprawdzają m.in. hamulce, stan ogumienia i światłaJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Sprawdzają m.in. hamulce, stan ogumienia i światła

Jakie są zasady zgłaszania kontroli autokaru wycieczkowego?Od tygodnia trwają wakacje. Przez najbliższe 2 miesiące dzieci i młodzież będą wyjeżdżać na kolonie i obozy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Bielsku-Białej przypominają o tym, że można zgłaszać mundurowym kontrole takich pojazdów. Jak podkreśla naczelnik wydziału, podkom. Krzysztof Stankiewicz, zgłoszenie musi nastąpić minimum na 3 dni przed planowanym wyjazdem. Chodzi przede wszystkim o kwestie organizacyjne i to, by zabezpieczyć odpowiednią liczbę funkcjonariuszy. Organizator przejazdu powinien przeznaczyć na kontrolę około godziny. Posłuchaj.

Jak opowiadał szef wydziału podczas porannej rozmowy, w ubiegłym roku policjanci skontrolowali blisko 70 autokarów. Zgłosić takie czynności mogą nie tylko rodzice, ale także na przykład szkoła. Sprawdzany jest stan techniczny pojazdu, w tym układ hamulcowy, stan ogumienia czy oświetlenie. 

W Bielsku-Białej weryfikacja stanu technicznego autobusów przeprowadzana jest na dolnej płycie dworca PKS, w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej z Lipową.

Wszelkie informacje znajdziecie w zakładce "ruch drogowy" strony internetowej bielskiej komendy (TUTAJ).

fot. arch., źródło: Policja Śląska.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: