Słupki w roli głównej
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Słupki w roli głównej

Pokaźny fragment głównej ulicy został oznakowany biało-czerwonymi słupkami.Część mieszkańców Gilowic na Żywiecczyźnie nie kryje zdziwienia i informuje nas o dziwacznej sytuacji w centrum miejscowości. Pokaźny fragment głównej ulicy został oznakowany biało-czerwonymi słupkami.
To spowodowało m.in. zamknięcie parkingu przy sklepie i słynnym w okolicy „Belwederze”. Nie wszyscy wiedzą dlaczego tak się stało. Gminna Spółdzielnia – właściciel terenu nie wnioskował o zmiany w organizacji ruchu. Wójt gminy Krzysztof Okrzesik ma tylko niesprawdzone wiadomości o złożeniu wniosku przez Wydział Ruchu Drogowego żywieckiej policji.
Posłuchaj

Jak udało nam się ustalić, żywiecka policja nie wnioskowała a jedynie pozytywnie zaopiniowała wniosek grupy mieszkańców, którzy zwrócili się z nim do zarządcy drogi. Policja potwierdza, że dotychczasowe użytkowanie zagrodzonego terenu jako parkingu było niedozwolone. Znajduje się tam m.in. przystanek autobusowy i parkujące samochody blokowały możliwość ruchu pieszych.
Jak dodają mundurowi z żywieckiej drogówki, nie ma w centrum Gilowic większego problemu z pozostawieniem samochodu na oznakowanym parkingu.
Wniosek mieszkańców skierował do realizacji Zarząd Powiatu Żywieckiego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: