Serce ze złota powędrowało do Juszczyna!
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Serce ze złota powędrowało do Juszczyna!

Złote Żywieckie Serce wywalczył zespół Zbyrcok z Juszczyna w Beskidzie Makowskim.Serce jest główną nagrodą w 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich. Festiwal odbywał się w ramach zakończonego dzisiaj 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. 

Zbyrcok otrzymał też 12 tysięcy złotych. Zespół z Juszczyna został w ten sposób nagrodzony za widowisko "Na szałasie na Hali Śmietanowej".

Srebrne Żywieckie Serce i nagrodę 10 tysięcy złotych przyznano zespołowi Istebna z Istebnej w Beskidzie Śląskim. Z kolei Brązowe Żywieckie Serce powędrowało do Lipniczan z Lipnicy Wielkiej w Pogórzu Sądeckim. Lipniczanie dostali też 8 tysięcy złotych. Oba zespoły pokazały programy prezentujące tradycje weselne swoich regionów.

Częścią FFGP jest konkurs kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków, instrumentalistów oraz mistrzów z uczniami. Wyniki znajdziesz TUTAJ.

Wyniki ogłoszono dzisiaj w amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu. Tegoroczny Tydzień Kultury Beskidzkiej zakończył koncert laureatów, a po nim koncert "Muzyka gór".

- Było pięknie, ale wszystko kiedyś ma swój koniec. Już dzisiaj zapraszam Państwa na kolejny Tydzień Kultury Beskidzkiej. Do zobaczenia za rok - powiedział nam Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. Posłuchaj


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: