Rynek się zapełni. Już w weekend
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Rynek się zapełni. Już w weekend

To będzie ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa w Oświęcimiu. Przed nami”Jesień Oświęcimska”.W weekend na rynku czeka was wiele atrakcji, przede wszystkim świetna muzyka, ale również pyszności prosto z naszego miasta partnerskiego – mówi Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury. Posłuchaj

W ramach “Kuchni świata” będzie można spróbować przekąsek i potraw francuskich przygotowanych przez mistrza kuchni Sebastiana “Szromu” Schroma. Na swoje stoisko promocyjne zaprasza miasto partnerskie Ballan Mire, na którym czas będzie umilał kataryniarz.

Koncerty rozpoczną się w sobotę o godz. 17.30. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie Andrzej Sikorowski, który wystąpi z córką Mają. Posłuchaj

W niedzielę koncert muzyki franuskiej rozpocznie się już o godz. 14.00. Na finał zagra Jazz Band Młynarski-Masecki.

Przygotowano jednak nie tylko atrakcje muzyczne i kulinarne. W sobotę oświęcimianie wspólnie namalują “Portret miasta”. Natomiast w niedzielę na wzgórzu zamkowym odbędzie się 6. Targowisko staroci “Rzeczy z duszą”, a dla zwiedzających Muzeum Zamek udostępni ekspozycje muzealne.

Organizacja „Jesieni Oświęcimskiej” spowoduje utrudnienie w ruchu. Od piątku od godziny 6 rano do poniedziałku do godziny 10.00 wyłączona zostanie z użytkowania pierzeja przed Sądem Rejonowym na Rynku Głównym. Natomiast cały rynek zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego od godziny 16 w sobotę do godziny 20.00 w niedzielę.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: