Rondo Bolka i Lolka, ulica... Dobrego dnia
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Rondo Bolka i Lolka, ulica... Dobrego dnia

Pod obrady najbliższej sesji miejskiej w Bielsku-Białej wejdą punkty dotyczące nazw dla trzech rond, choć w przypadku dwóch z nich należy mówić o patronach.Jedno z rond, o których mowa, można znaleźć w rejonie Studia Filmów Rysunkowych i ono ma się nazywać rondem Bolka i Lolka. Jak mówił nam przewodniczący rady miejskiej, zwykle wnioski o nazwę dla ronda kierują grupy mieszkańców lub stowarzyszenia. Opinie w tej sprawie wydaje specjalna komisja. Dodatkowo, jeśli dane rondo ma nosić imię jakiejś postaci, to następuje weryfikacja w IPN-ie. Posłuchaj.

Projekty uchwał wskazują, że rondo przy Cieszyńskiej - Jaworzańskiej - Międzyrzeckiej miałoby nosić im. Franciszka Kuboka. A patronem ronda przy ulicach Cieszyńskiej i Światopełka zostałby ks. Jan Jeżowicz.

Głosowanie nad tymi projektami uchwał w najbliższy czwartek. Wtedy także pod obrady trafi projekt związany z nazwą dla ulicy w Lipniku. - Pojawił się pomysł, mieszkańców tej ulicy, i będziemy nadawać jednej z ulic w Lipniku nazwę: ulica Dobrego dnia. Uważam, że to znakomity pomysł i gratuluję mieszkańcom pomysłu. Bardzo miło jest mieszkać na ulicy Dobrego dnia - komentował na naszej antenie Janusz Okrzesik, przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: