Rodzice nie chcą, by dzieci chodziły do szkoły
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Rodzice nie chcą, by dzieci chodziły do szkoły

Rodzice z Międzybrodzia Żywieckiego domagają się wprowadzenia nauki zdalnej w tamtejszej szkole.Zaniepokojeni rodzice alarmują, że 5 nauczycielek szkoły jest zakażonych koronawirusem. Boją się o zdrowie swoich dzieci.
Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim. Okazuje się, że już 6 nauczycielka jest chora na Covid-19. Z związku z obecną sytuacją, od piątku dzieci w szkole - z wyjątkami - nie ma. 
- Po konsultacji z Radą Rodziców ustaliłem zeszły piątek oraz poniedziałek w tym tygodniu dniami dyrektorskimi. We wtorek część uczniów była w szkole, ale środa jako dzień edukacji była wolna od zajęć dydaktycznych, a dziś i jutro ponownie mamy dni dyrektorskie – informuje Roman Rokita. Posłuchaj

- Cztery zakażone nauczycielki są na zwolnieniach lekarskich do piątku, wiem, że czują się dobrze – dodaje dyrektor podstawówki w Międzybrodziu Żywieckim. Jeśli po jutrzejszych konsultacjach z lekarzami okaże się, że są zdrowe, to w poniedziałek wrócą do pracy. Wtedy w szkole nauka ma być prowadzona już normalnie.

- Skonsultowaliśmy się z sanepidem i panią wójt, nie ma podstaw do wprowadzenia zdalnego nauczania – uważa Roman Rokita. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: