Reżim sanitarny TAK. Lockdown NIE
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Reżim sanitarny TAK. Lockdown NIE

Do otwierania swoich biznesów w reżimie sanitarnym zachęca przedsiębiorców Kongres Polskiego Biznesu.To organizacja zrzeszająca ponad 1.000 przedsiębiorców z całego kraju, również z Bielska-Białej. Dziś w stolicy Podbeskidzia regionalny lider Kongresu – Konrad Podosek namawiał bielskich przedsiębiorców do otwierania swoich biznesów, mimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń.

- Zachęcamy tych wszystkich, którzy mają bardzo ciężką sytuację: w reżimie sanitarnym, ale otwierajcie się! My będziemy was wspierać prawnie - mówił Podosek. Posłuchaj
Kongres Polskiego Biznesu zebrał na pomoc prawną dla przedsiębiorców już ponad 100 tys. zł. Do dyspozycji prowadzacych swoje biznesy ma być 30 kancelarii. 

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej podkreślano, że sądy unieważniają kolejne decyzje dotyczące kar nakładanych przez sanepid w związku z łamaniem obostrzeń.
Przypomnijmy, że chodzi tutaj o nieprzestrzeganie nakazu kwarantanny, obowiązku zasłaniania ust i nosa czy zakazu przemieszczania się. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jednak już także, że ograniczenie wolności gospodarczej nie jest możliwe za pomocą rozporządzenia, bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Jak mówił Konrad Podosek, przedsiębiorcy w naszym regionie są w kryzysowej sytuacji. Wymieniał właścicieli hoteli, branżę gastronomiczną i sportową. Pracodawcy nie mają pieniędzy na wypłaty dla swoich pracowników oraz zapłatę bieżących rachunków. Problemy mają mali, ale także najwięksi przedsiębiorcy, tacy jak właściciel sieci hoteli Tadeusz Gołębiewski. Posłuchaj
Jedni są na skraju bankructwa, inni już bezskutecznie szukają pracy – twierdzi Konrad Podosek. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: