Remont trwa i trwa, a oni tracą klientów
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Remont trwa i trwa, a oni tracą klientów

Przeciąga się remont ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej. Prowadzący w tym rejonie działalność gospodarczą pomstują na poślizg.Kiedy zakończy się remont ul. Komorowickiej? Pyta nasza słuchaczka z Bielska-Białej. W sąsiedztwie tej inwestycji prowadzi działalność gospodarczą, a prowadzone roboty wyraźnie ograniczają dostęp klientom. Słowo wyraźnie jest tutaj adekwatne, bo nasza rozmówczyni szacuje, że w trakcie gdy Komorowicka jest remontowana obrót w jej firmie spadł o 60%.

- Ludzie nie mają dostępu do nas. Droga jest zamknięta. Ludzie nawet gdy idą po części gdzie kiedyś był chodnik, w tym momencie jest to bardzo utrudnione, bo są wykopane dziury, leżą rury [...]. Pracownicy, którzy wykonują te prace, to są 3 - 4 osoby i to tak do godz. 14.00-14.30 - relacjonuje nasza słuchaczka. Posłuchaj

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Dróg, optymistyczny scenariusz zakłada, że koniec prac na Komorowickiej nastąpi 3 grudnia. Ale to optymistyczny scenariusz. Poślizg wynika z tego, że wykonawca później wszedł na plac budowy. Nie z własnej winy. Do końca września roboty prowadziła tam Therma, Aqua i gazownia. Teraz problem jest z pozyskaniem części materiału. W piątek wiadomo będzie na pewno kiedy uda się zakończyć tę inwestycję.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: