Remont drogi - TAK, wycinka - NIE
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Remont drogi - TAK, wycinka - NIE

Boją się wycinki drzew na dużą skalę, dlatego reagują i apelują.AKTUALIZACJA:
Rzecznik ratusza podał nam, że to wstępna inwentaryzacja. Kropki nie sugerują wcale, że każde z oznaczonych drzew zostanie wycięte.

WPIS:
Stowarzyszenie "Olszówka" zauważyło, że na ponad 700 drzewach w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej, pojawiło się oznaczenie czerwoną kropką (widoczne na zdjęciu). Oznaczenia są na drzewach na obszarze ok. 1 hektara,  w pasie obejmującym odcinek 800 metrów. Jak ustalono, oznaczenie zlecił Miejski Zarząd Dróg, który w planach ma przebudowę ulicy Pocztowej.

Prezes Stowarzyszenia "Olszówka", Jacek Zachara zastrzega, że mieszkańcy nie są przeciwni inwestycji, wręcz uważają to za konieczność. Stoją jednak na stanowisku, że powinno się to odbyć przy maksymalnym zachowaniu drzewostanu.

- Chcemy zwrócić się do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego o pomoc w tej sprawie - dodaje Jacek Zachara. Posłuchaj.

Oprócz Stowarzyszenia, sprawą zajmuje się także Komitet Ochrony Cygańskiego Lasu. Oba podmioty znane są z wielu akcji na rzecz ratowania zabytków i przyrody tego obszaru. Mieszkańcy Cygańskiego Lasu zaczęli się znów organizować. Mają już wieloletnie doświadczenie w obronie swojego miejsca zamieszkania. Kilka lat temu udało im się doprowadzić do likwidacji spalarni Szpitala Wojewódzkiego, gdzie zanotowano przekroczenie norm zanieczyszczeń powietrza o 3700% normy. Nie chcą aby znów dokonał się zamach na środowisko naturalne. Będą zabiegać u władz miasta o umiar i rozsądek podczas remontu ulicy Pocztowej - czytamy w przesłanej informacji.

Po długim weekendzie o opinię w tej sprawie zapytamy urząd miejski w Bielsku-Białej.

fot. Jacek Zachara.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: