Rekord w Bielsku-Białej! W ramach finału WOŚP zebrano 735 tys.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Rekord w Bielsku-Białej! W ramach finału WOŚP zebrano 735 tys.

Imponująca kwota na koncie bielskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po długiej nocy i dniu spędzonym na liczeniu pieniędzy, wolontariusze z dumą oznajmiają, że zebrali 735 tys. złotych. To rekord.Zmęczeni, ale szczęśliwi. Daria Mierzwa i Ryszard Mędrzak (szef sztabu) poinformowali na naszej antenie o tegorocznym wyniku zbiórki na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka. Bielszczanie pokazali swoje wielkie serca wrzucając duże kwoty do puszek wolontariuszy. Tych na terenie miasta kwestowało około pół tysiąca.

To także zasługa wielu firm z terenu stolicy Podbeskidzia, które brały udział w licytacjach i dokładały się do organizacji 28. finału. W efekcie tego udało się zebrać aż 735 tys. złotych, to kwota wyższa o 177 tys. od tej ubiegłorocznej. 

- Potrafimy i pokazujemy, że gramy tak naprawdę do jednej puszki. Nieważne, z którego sztabu są wolontariusze, oni grają razem i bawimy się tego dnia razem - opowiada D. Mierzwa. Posłuchaj.

W uzyskaniu tego dobrego wyniku pomogła bez wątpienia licytacja złotego serduszka (powróciło na tutejszy finał po 10 latach). Przypomnijmy, że serduszko o nr 88 udało się wylicytować za 35 tys. złotych i zdobyła je firma z Bielska-Białej (tym tygodniu odbędzie się oficjalne przekazanie).

- Idziemy z roku na rok, nie na rekord, bo nie o to chodzi. Miło jest powiedzieć: "słuchajcie, chyba jest dobrze" - mówi R. Mędrzak. Posłuchaj.

W tym roku składaliśmy się na sprzęt diagnostyczny i leczniczy dla dzieci. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za pieniądze z tej zbiórki kupi sprzęty np. do wyposażenia sal operacyjnych. Ostateczny wynik zbiórki na poziomie krajowym poznamy na początku marca.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: