Przenieść czy zlikwidować?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Przenieść czy zlikwidować?

Ostatnia taka stacyjka! Bardzo klimatyczna, choć mocno zniszczona! Waszym zdaniem warto ratować budynek przystanku kolejowego na Obłaźcu? Pyta na swoim profilu internetowym Wisła. W wyniku prowadzonej przez PKP PLK ogromnej inwestycji na trasie z Bronowa do Wisły Głębce, przystanek kolejowy Wisła Obłaziec zostanie zlikwidowany. Pociągi będą zatrzymywać się na nowej stacji w Jaworniku. Miłośnicy kolei zwrócili jednak uwagę, że na peronie w Obłaźcu stoi zabytkowy, prawie 100-letni drewniany budynek.

To nie jest nasz obiekt i nie mam miejsca, w które można by go przenieść. Być może w miejsce nowej stacji w Wiśle Jaworniku - zastanawia się burmistrz Tomasz Bujok. Posłuchaj
Decyzje w sprawie budynku przystanku kolejowego w Obłaźcu jeszcze nie zapadły.

Dodajmy, że modernizacja linii kolejowej na trasie z Bronowa do Wisły Głębce oraz od Skoczowa do Cieszyna wiąże się również z wybudowaniem przystanków: Cieszyn Uniwersytet (wraz z likwidacją stacji Cieszyn Mnisztwa), Skoczów Osiedle oraz Ustroń Poniwiec.

Obecnie wymieniane są tory od Chybia do Skoczowa. Trwają również prace od Goleszowa w stronę Cieszyna. Z kolei modernizacja linii kolejowej na odcinku Skoczów – Wisła Głębce jest zaplanowana na przyszły rok. Wszystko to w ramach inwestycji prowadzonej dzięki funduszom unijnym przez PKP PLK.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: