Przebił barierki i dachował
Fot. KPP Oświęcim
Beata SteklaBeata Stekla

Przebił barierki i dachował

O wielkim szczęściu może mówić kierowca fiata, który przebił bariery mostu Benedykta XVI w Bobrku i stoczył się po skarpie dachując.48-letni kierowca z Mysłowic przemierzał fiatem punto ulicę Krakowską w tej miejscowości w niedzielę nad ranem. Na moście stracił panowanie nad kierownicą, przeleciał przez bariery, pokoziołkował po skarpie i ostatecznie wylądować na boku. Tuż po zdarzeniu mężczyzna o własnych siłach wydostał się z pojazdu, a następnie przedostał na pobocze, gdzie znaleźli go policjanci.

Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, po czym przekazali ratownikom medycznym. Po badaniach okazało się, że nic poważnego mu nie dolega. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, ale odmówił poddania się badaniu trzeźwości. Pobrano mu więc krew. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia alkoholu przez kierowcę.

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka kara grzywny - przypomina Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji.Zobacz inne wiadomości tego autora: