Postępowanie wyjaśniające w sprawie wypadku na Węgrzech
fot.: tv M1, źródło: YouTube
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Postępowanie wyjaśniające w sprawie wypadku na Węgrzech

Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe podjęła czynności w związku z wypadkiem, do którego doszło wczoraj na autostradzie M5 na Węgrzech.Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmuje się węgierska policja. Zgodnie z procedurą karną pierwszeństwo w prowadzeniu śledztwa w tej sprawie mają właśnie węgierskie organa ścigania.
Czynności, które wykonujemy są prowadzone równolegle z tymi, które podjęte zostały na Węgrzech i są uzależnione od postępowania tam prowadzonego – wyjaśnia rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Agnieszka Michulec. Posłuchaj


To od decyzji Węgrów zależy, czy po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia i zgromadzeniu materiału dowodowego postępowanie zostanie przekazane stronie polskiej. Tamtejsza prokuratura może, ale nie musi stwierdzić, że zasadnym jest zajęcie się sprawą przez nasze organy ścigania ze względu na to, że to właśnie w Polsce przebywają osoby, które uczestniczyły w wypadku.

Przypomnijmy, w niedzielnym wypadku zginął jeden z pasażerów autokaru Biura Podróży Marco z Bielska-Białej. 24 osoby trafiły do węgierskich szpitali, w tym 3 z poważnymi obrażeniami.
Autokarem wracali do Polski z wakacji w Bułgarii m. in. mieszkańcy Bielska-Białej i Żywca.  

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: