Ponad 60 domów objętych kwarantanną w gminie AKTUALIZACJA
fot.:pixabay.com
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ponad 60 domów objętych kwarantanną w gminie AKTUALIZACJA

62 posesje są obecnie objęte domową kwarantanną w gminie Bestwina. Ich mieszkańcy, w większości, mieli styczność z lekarką z ośrodka zdrowia w Kaniowie. W gminie Czechowice-Dziedzice kwarantannie poddanych zostało już prawie 100 osób.Pani doktor, jak się okazało, jest jedną z dwóch osób na terenie tej gminy zarażonych koronawirusem. Kobieta w tym miesiącu wróciła z Austrii. Do pacjentów, z którymi miała styczność po powrocie do kraju, dotarli już pracownicy sanepidu. Ludzie są przestraszeni – przyznaje wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. Posłuchaj
 
Wójt prosi jednak mieszkańców, by nie ulegać panice i po prostu zostać w domach… Posłuchaj
 
Dodajmy, że kiedy lekarka wróciła z zagranicy, nie było jeszcze obowiązku kwarantanny. Jak powiedziała nam pani doktor, czuje się dobrze, chorobę przechodzi bezobjawowo.
 
Tymczasem niepokój także w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie lekarka, jako specjalista medycyny pracy, również przyjmowała pacjentów. Wiadomo, że także i w tej gminie będą osoby objęte kwarantanną. Jak wiele?  Będziemy was informować.


AKTUALIZACJA   (23.03)

Czy odizolowano już wszystkie osoby, z którymi miała styczność lekarka zakażona koronawirusem? Ile osób przebywa obecnie na kwarantannie? Dzwonią do nas zaniepokojeni mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, gdzie m. in. przyjmowała pacjentów chora obecnie kobieta. Posłuchaj

Jak przekazali nam pracownicy urzędu miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach w kwarantannie jest obecnie 95 osób na terenie gminy.

Służby sanitarne cały czas starają się dotrzeć do wszystkich, z którymi lekarka miała kontakt. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto mówi, że miał styczność z panią doktor, to również obejmujemy go kwarantanną – informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej. Staramy się o to, by od osób z bezpośredniego kontaktu były pobierane wymazy – dodaje dr Jarosław Rutkiewicz. Zaznacza jednak, że przeprowadzenie testu zależy już od decyzji wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz brygady stworzonej przy śląskim urzędzie wojewódzkim, która tych wymazów dokonuje.


AKTUALIZACJA  (24.03)


"Apeluję do Państwa o absolutne ograniczenie osobistych kontaktów do grona swoich domowników. Proszę unikać spotkań towarzyskich, bezpośrednich rozmów. Ten dramatyczny przebieg epidemii był dotąd obserwowany w telewizji. Dziś rozgrywa się na naszym terenie". To słowa burmistrza Czechowic-Dziedzic. Marian Błachut zwrócił się do mieszkańców aby podczas robienia niezbędnych zakupów zabezpieczyli się w maseczki i jednorazowe rękawice ochronne.

Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice kwarantanną objętych jest już blisko 100 osób. Większość z nich to, prawdopodobnie, osoby które miały styczność z lekarką zakażoną koronawirusem. Kobieta przyjmowała także w ośrodku zdrowia w Kaniowie, dlatego w gminie Bestwina kwarantanną objętych jest ponad 90 domów.

Jej pacjenci to również mieszkańcy Dankowic i Starej Wsi, ale liczba osób objętych kwarantanną w gminie Wilamowice jest dużo mniejsza. To 34 osoby. Informuje wiceburmistrz gminy Wilamowice Stanisław Gawlik. Posłuchaj
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: