Policja ostrzega: dzwonią od rana AKTUALIZACJA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Policja ostrzega: dzwonią od rana AKTUALIZACJA

Uwaga na oszustów udających policjantów. Dziś próbowali nabrać już co najmniej 6 osób. Przynajmniej o tylu przypadkach wie policja.Jak poinformowała nas rzeczniczka żywieckich policjantów Mirosława Piątek, telefon od rzekomych funkcjonariuszy odebrało 5 osób z Żabnicy oraz jedna z Lipowej. Dzwoniący do seniorów oszuści informują o tym, że ktoś z rodziny spowodował śmiertelny wypadek i aby wybawić go z kłopotów potrzebna jest gotówka.

Telefony do mieszkańców powiatu żywieckiego wykonuje zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Na szczęście, do tej pory nikt nie dał się oszukać.
Prawdziwi policjanci przypominają, że nigdy nie żądają przekazania pieniędzy lub zrobienia przelewu.

AKTUALIZACJA

Osoby podające się za policjantów dzownią nie tylko do mieszkańców Żabnicy i Lipowej. Informujecie nas, że oszuści próbują wyłudzić pieniądze również od mieszkańców Pietrzykowic oraz Okrajnika.
Mieszkanka tej ostatniej miejscowości dowiedziała się od fałszywej policjantki, że jej syn jest aresztowany, bo był sprawcą kolizji. Aby mógł wyjść potrzebuje pieniędzy. Seniorka odpowiedziała oszustce, że nie ma syna i odłożyła słuchawkę. Posłuchaj

Z informacji jakie przekazujecie wynika, że oszuści podają się również za córkę lub syna osoby, do której dzownią. Tego rodzaju telefon odebrała dziś m. in. mieszkanka Ciśca. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: