Pokaz akcji gaśniczej, symulator dachowania
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Pokaz akcji gaśniczej, symulator dachowania

Druhowie z OSP w Międzyrzeczu Dolnym (gm. Jasienica) połączyli organizację pikniku z edukacją.Były pokazy sprzętu, gaszenie pożaru i symulator dachowania. Specjalny pojazd ściągnięto z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. - Chodzi o zobrazowanie jak istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa; jak istotne jest przewożenie dzieci w fotelikach. Podczas takiej symulacji łatwo sobie wyobrazić - co by się stało, gdybyśmy nie zapięli tego pasa - opowiadał nam Jacek Wójcik z katowickiego WORD-u. Posłuchaj

- Przygotowaliśmy dla dzieci pokaz akcji gaśniczej, żeby wiedziały od początku do końca, jak taka akcja wygląda [...]. Mała gastronomia jest i wcześniej była drabina strażacka [...] - relacjonował nam Stanisław Cypcer, prezes OSP Międzyrzecze Dolne. Posłuchaj.
 
Jednostka w Międzyrzeczu Dolnym zrzesza ponad 80 osób, czynnych druhów jest 25. Na wyposażeniu są trzy samochody; dwa średnie i jeden lekki. 
W organizację pikniku z okazji Dnia Dziecka włączyły się dwie sąsiadujące jednostki: OSP Międzyrzecze Górne oraz OSP Mazańcowice. 

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: