Pojedziemy szybciej
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Pojedziemy szybciej

Nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie 12 grudnia. Podróżni skorzystają z nowych połączeń. Szybsze podróże zapewni postępująca przebudowa węzła w Czechowicach-Dziedzicach.Podróżni skorzystają z nowego połączenia na linii Gliwice – Bytom czy Katowice – Płock – Gdynia. Dla podróżujących na trasach w południowej części województwa śląskiego najważniejsze są jednak udogodnienia jakie zapewni modernizowana linia Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg. 

Podróżni skorzystają z drugiego nowego peronu w Zabrzegu, a także z bezpiecznego przejścia pod torami. Pociągi pojadą też po nowym torze i moście nad Wisłą między Goczałkowicami Zdrojem a Czechowicami. Przejazd po zmodernizowanej łącznicy i bez konieczności wjazdu do stacji Czechowice oznacza, że skrócą się czasy podróży z Katowic do Skoczowa i z Katowic do Zabrzega.  
 
Szybciej też, o około 15 minut, pojadą pociągi dalekobieżne z Bielska-Białej do Ustki i Bydgoszczy oraz z Wiednia i Budapesztu do Berlina. 
 
To wszystko dzięki modernizacji linii kolejowych prowadzonej przez PKP PLK. Inwestycje finansowane sa głównie z funduszy unijnych. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: