Podwyżki... nie będzie!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Podwyżki... nie będzie!

Liczba mieszkańców zmniejsza się, gdy przychodzi do... płacenia za śmieci. 33 tys. mieszkańców ma Cieszyn według danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jednak z deklaracji śmieciowych składanych przez samych cieszynian wynika, że jest ich 29 tys! Podobne zjawisko występuje w innych gminach.Burmistrz Cieszyna mówi, że samorząd podjął działania żeby dane zawarte w deklaracjach śmieciowych sprawdzać, ale… - Niestety, nie do końca można te nasze bazy danych wykorzystać. Nawet te, które są w posiadaniu urzędu miasta i jednostek podległych. Nie możemy tych danych osobowych przekazywać, więc czekamy na takie rozwiązanie, które rzeczywiście pomoże nam realnie zbadać jaka to jest ilość osób zamieszkujących, no bo jest to trochę dziwne… - uważa Gabriela Staszkiewicz.Posłuchaj
 
Szefowa samorządu Cieszyna ma nadzieję, że w związku z tym, że obecnie podwyżka za wywóz śmieci nie jest planowana, miasto nie odnotuje kolejnego spadku liczby ludności. Przez najbliższe 2 lata cieszynianie będą bowiem płacili za odbiór śmieci 29 zł.   

Ta stawka, wprowadzona w ubiegłym roku, była dla mieszkańców - jak przyznaje Gabriela Staszkiewicz - bardzo dużą podwyżką. Dlatego teraz samorząd proponuje pozostawienie opłaty na tym samym poziomie. Posłuchaj Odpowiedni projekt uchwały zostanie poddany głosowaniu na sesji rady miejskiej. 

Zmienione będą natomiast opłaty za wywóz śmieci z nieruchomości niezamieszkałych. 
Umowa z firmą odbierającą odpady będzie obowiązywała przez najbliższe 2 lata.
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: