Podaj temperaturę! Apeluje pogotowie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Podaj temperaturę! Apeluje pogotowie

Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego wzywający karetkę powinni podać dyspozytorowi również temperaturę pacjenta. To nowy element procedury wzywania ratowników, na którego wprowadzenie zdecydowało się cieszyńskie pogotowie ratunkowe.Coraz częściej przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób, które walczą z rozprzestrzenianiem się Covid-19. W Cieszynie zaraził się pracownik powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz dwóch pracowników szpitalnego oddziału ratunkowego. Sanepid i SOR są dziś zamknięte.

Wiadomo także, że jedną z zakażonych osób w powiecie cieszyńskim jest ratownik medyczny. Pogotowie pracuje jednak nadal. Koronawirusa stwierdzono, prawdopodobnie, u osoby przebywającej obecnie na kwarantannie.

Czy ratownik został zarażony przez pacjenta? Dyrektor pogotowia nie potwierdza tej wiadomości. Jan Kawulok apeluje jednak do wzywających karetkę o przekazywanie prawdziwych informacji, w tym - uwaga! - temperatury. To bardzo ważne, od tego również zależy bezpieczeństwo ratowników - przekonuje Kawulok. Posłuchaj


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: