Po nowemu na Pocztowej. Można jeszcze zgłaszać uwagi!
Fot. MZD BB
Beata SteklaBeata Stekla

Po nowemu na Pocztowej. Można jeszcze zgłaszać uwagi!

Drogowcy przymierzają się do przebudowy ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi odnośnie proponowanych tam rozwiązań do 14 maja.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej chciałby wprowadzić tam tzw. kontraruch dla rowerów na jednokierunkowym odcinku ulicy Pocztowej. Kontraruch to możliwość jazdy w przeciwnym kierunku.

Kontraruch miałby obowiązywać pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Czołgistów a zjazdem do Szkoły Podstawowej nr 25. W okolicy zjazdu kontraruch przechodziłby w kontrapas, czyli wydzielony pas dla rowerzystów, przeznaczony do jazdy w przeciwnym kierunku. Kontrapas ciągnąłby się do skrzyżowania z ulicą Srebrną i szkoły waldorfskiej. Od tego miejsca aż do ulicy Olszówka Pocztowa miałaby pozostać drogą dwukierunkową. Odcinek między szkołami miałby być jednokierunkowy. Jeden kierunek wprowadzono tam już pilotażowo.

Pomysł ten odpowiada szkołom, gdyż uspokaja ruch co wpływa na bezpieczeństwo dzieci. Jednak części lokalnej społeczności nie pasuje. Zastrzeżenia zgłosiła Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie. Dlatego, aby wypracować rozwiązanie, które będzie do przyjęcia dla wszystkich, drogowcy proszą o uwagi i sugestie.

Inwestycja na Pocztowej przewidywana jest na ten i przyszły rok.

 Zobacz inne wiadomości tego autora: