Plany budowy ekospalarni: rozszerzono zespół doradczy
fot. Zakład Gospodarki Odpadami w B-B
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Plany budowy ekospalarni: rozszerzono zespół doradczy

Prezydent Bielska-Białej rozszerza powołaną Radę Interesariuszy. To organ doradczy w kwestii budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów.Dziś w porannej rozmowie pytaliśmy prezydenta Jarosława Klimaszewskiego: dlaczego do wspomnianego gremium nie zaproszono nikogo z Rady Osiedla Wapienica?

- Przedstawicieli w Radzie Interesariuszy - którzy mieli reprezentować osiedla, czyli mieszkańców -wybierało kolegium Rad Osiedli. Do tej grupy, która była przewidziana w RI to sami przewodniczący RO wybierali swoich przedstawicieli. Wśród nich nie znalazła się przewodnicząca czy przewodniczący Rady Osiedla w Wapienicy, bo taki był wybór przewodniczących RO - objaśniał prezydent. Posłuchaj.

Już po przeprowadzonej na naszej antenie rozmowie, Jarosław Klimaszewski podjął decyzję o powiększeniu składu tego zespołu o osobę Agnieszki Duraj, która jest zastępcą przewodniczącej Rady Osiedla Wapienica. Dodajmy, że w środę (18.11) formalnie Rada wystosowała pismo z prośbą o rozszerzenie organu doradczego. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: