Pierwszy tak duży remont. Niedługo ruszą prace!Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Pierwszy tak duży remont. Niedługo ruszą prace!

Znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki, to tutaj studenci z całej Polski pobierają lekcje typografii. Muzeum Drukarstwa w Cieszynie czeka gigantyczny remont.Na tę inwestycję mieszkańcy i sympatycy Cieszyna czekają od dawna. Trwają prace przy modernizacji jednego z najważniejszych zabytków miasta – Muzeum Drukarstwa. Aktualnie w trakcie przygotowań jest  projekt wykonawczy. Karola Franka, prezesa muzeum, zapytaliśmy co dokładnie będzie remontowane? Posłuchajcie!

Kompleksowa modernizacja i rozbudowa ma się zakończyć w połowie przyszłego roku. Jak dodaje Franek, roboty nie powinny na dłuższy okres wyłączyć placówki dla zwiedzających. Koszt tych prac to niespełna 1,5 miliona złotych. Na ten cel miastu udało się otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych. 

Cieszyńskie Muzeum Drukarstwa w kamienicy przy ul. Głębokiej 50 ma siedzibę od 1996 roku. Znajduje się tam kompletne wyposażenie starej drukarni, jednak maszyny nie służą tylko za eksponaty. Odbywają się tu liczne warsztaty, zarówno dla dzieci, dorosłych jak i seniorów. Rocznie muzeum odwiedza przeszło 10 tysięcy osób.

Fot. Muzeum Drukarstwa

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: