Parkingu nadal nie ma
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Parkingu nadal nie ma

Nowy, duży parking powstanie przy Plaży Miejskiej nad Jeziorem Żywieckim! Tak zapowiadał burmistrz Żywca w lipcu… zeszłego roku.Minął rok, ale parkingu nadal nie ma! Teren należący do prywatnego właściciela w sąsiedztwie ośrodka Politechniki Krakowskiej, jak był zarośnięty, tak jest nadal. Trawa nie została skoszona. Na bramie przy ulicy św. Wita zawieszono co prawda informację o wjeździe na parking, ale tuż za bramą został wysypany żwir i piasek, auta zostawić tam nie sposób. Kiedy miejsce zostanie udostępnione kierowcom?

Na razie z właścicielem tej nieruchomości nie udało mi się spotkać. Chcę uzgodnić zasady korzystania z parkingu - odpowiada burmistrz Antoni Szlagor. Posłuchaj Samorządowiec ma nadzieję, że do spotkania dojdzie, uda się dojść do porozumienia i plażowicze będą mogli z terenu, który obecnie leży odłogiem korzystać. 

Znaleźć miejsce do zaparkowania w pobliżu miejskiej plaży jest trudno zwłaszcza w upalne weekendy. Jak mówił rok temu na konferencji prasowej burmistrz, na tej prywatnej posesji zmieściłoby się około 150 samochodów. Problem zostałby więc rozwiązany.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: