Padła deklaracja ws. remontu
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Padła deklaracja ws. remontu

- Jest w Bielsku-Białej coś, co od wielu lat oczekuje na dobrą duszę, na kogoś, komu będzie na tym zależało - tak minister rolnictwa Grzegorz Puda mówi o leśniczówce w Lipniku. Nowy szef resortu zapowiedział na naszej antenie remont tego obiektu.Ta informacja ucieszy bielszczan, a w szczególności członków stowarzyszenia z Lipnika. Nowy minister rolnictwa - a uprzednio poseł z Bielska-Białej - Grzegorz Puda, zadeklarował na naszej antenie, że przeprowadzony zostanie remont niszczejącej leśniczówki. Ten obiekt jest w opłakanym stanie.

- Myślę, że to, iż uda się przywrócić leśniczówkę do jej pierwotnego, pięknego stanu, wyremontować coś co powinno być wizytówką naszego miasta, będzie jednym z moich priorytetów - zapowiedział na naszej antenie nowy minister rolnictwa. Posłuchaj.

Minister nie podał konkretnych dat dotyczących remontu leśniczówki. Z relacji Grzegorza Pudy wynika, że będzie to możliwe dopiero po przyjęciu ustawy o podziale obowiązków na konkretne ministerstwa. Nowy szef resortu ma zarządzać także kwestiami związanymi z leśnictwem.

Obiekt w Lipniku niszczeje od dłuższego czasu, leśniczówka jest w opłakanym stanie. Od ponad 5 lat budynek stoi pusty, a jego użytkowanie grozi katastrofą budowlaną. Na wniosek stowarzyszenia działającego w tej dzielnicy, leśniczówka została wpisana do rejestru zabytków (wybudowana w 1884 roku).

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: