Otwierają punkty szczepień AKTUALIZACJA
fot.: UM Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Otwierają punkty szczepień AKTUALIZACJA

W Cieszynie i Skoczowie otwarte mają zostać jutro (4 maja) tzw. punkty szczepień powszechnych. To punkty, w których organizację zaangażowały się samorządy.Takie punkty będą działały w powiecie cieszyńskim: w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Góreckiej w Skoczowie oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków przy ul. Sportowej w Cieszynie. Trzeci punkt mieści się w remizie w Bąkowie (gmina Strumień).

Punkt w Cieszynie będzie czynny w godzinach od 15.00 do 20.00 od poniedziałku do piątku. Szczepienia będą się odbywać na dwóch stanowiskach. Planowane jest szczepienie 200 osób dziennie. Punkt szczepień zlokalizowany będzie na płycie hali, gdzie znajdować się będzie także poczekalnia i miejsce do wypełnienia niezbędnych dokumentów. Z poczekalni korzystać będą osoby po szczepieniu, gdyż dopiero po 15-20 minutach, jeśli będą czuły się dobrze, będą mogły wrócić do domu. 
 
W organizację sprawnego funkcjonowania punktu władze Cieszyna planują zaangażować także Wojska Obrony Terytorialnej. Ich zadaniem będzie przede wszystkim koordynowanie wpuszczania na halę osób na umówioną godzinę. Aby nie tworzyły się kolejki, burmistrz miasta apeluje do zarejestrowanych osób, by na szczepienie przyjeżdżały nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczoną godziną. Do ich dyspozycji będzie darmowy parking zlokalizowany przy hali w Cieszynie. 
 
Zarejestrować się na szczepienie można za pomocą:
 
1. całodobowej i bezpłatnej infolinii – 989;
2. rejestracji elektronicznej poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl;
3. rejestracji poprzez SMS (aby zapisać się na szczepienie, należy wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie).


AKTUALIZACJA (04.05)

Punkt szczepień powszechnych w Skoczowie już działa. W południe zainaugurowano jego działalność, a od 13.00 przyjmował osoby chętne do szczepienia, dysponujące e-skierowaniem. Pierwszy przed punktem zjawił się pan Bartłomiej z Wilkowic. Posłuchaj

Dziś w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Góreckiej zaszczepionych ma zostać 500 osób. Mówi prowadzący szczepienia w Skoczowie lekarz Kamil Rudawiec. Posłuchaj
Mamy około 3 tys. szczepionek. W tym tygodniu na pewno nikt nie odejdzie stąd niezaszczepiony – zapewnia starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

W organizację punktu szczczepień powszechnych zaangażował się samorząd Skoczowa, na miejscu pracują lekarze, pielęgniarki, ratownicy, informatycy, ale również wolontariusze. Wśród nich studenci: Maciek i Patrycja oraz emeryt – pan Marian. Posłuchaj


 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: