Organizatorzy pomylili się. Po zawodach pozostał niesmak
fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe/Facebook
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Organizatorzy pomylili się. Po zawodach pozostał niesmak

Trzy zespoły Bielskiego Pogotowia Ratunkowego brały udział w XX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Finał budzi emocje...Najlepsi w kraju ratownicy medyczni brali udział w Mistrzostwach Polski organizowanych w ostatnich dniach we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska zjechało 50 załóg. Drużyny rywalizowały w zadaniach dziennych oraz nocnych. Na te zawody pojechały trzy ekipy z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Jak usłyszeliśmy, w tych zespołach działają młodzi ratownicy, ale już z sukcesami. 

Wczoraj (15.09) o godzinie 13.00 przedstawiono wyniki rywalizacji w ramach XX Mistrzostw Polski. Wynikało z nich, że załogi z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego zajęły kolejno: 3, 4 i 5. miejsce. Radości było co niemiara. Nie trwała jednak długo, bo ok. godziny 19.00 organizatorzy podali, że doszło do pomyłki. Okazało się, że ekipa BPR-u z 3. miejsca spadła na... 19

Rozmawialiśmy z dyrektorem Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, który był na tych zawodach. - Dla nas ci ratownicy są wygrani, są najlepsi. Najważniejsze, że mieszkańcy regionu mogą się czuć bezpiecznie. To nie są zawody sportowe, to nie są igrzyska - skomentował Wojciech Waligóra, szef BPR-u. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: