Oni także segregują olej
Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Oni także segregują olej

Gmina Kęty dołączyła do grona gmin, których mieszkańcy mogą segregować oleje i tłuszcze jadalne.Służą do tego specjalne pojemniki ustawione w siedmiu miejscach na terenie całej gminy: w Kętach przy ulicy Mickiewicza 8 (PSZOK, teren firmy „Komax”) oraz na parkingu obok skrzyżowania ulic Wyspiańskiego oraz Żwirki i Wigury, w Bielanach na placu Świętego Macieja 1 (przy remizie OSP, obok pojemników na zużytą odzież), w Bulowicach przy ulicy Bielskiej 38 (obok przedszkola i sołtysówki), w Łękach przy ulicy Akacjowej 37 (remiza OSP), w Malcu przy ulicy Jędrzejowskiego 16 (Dom Ludowy) oraz w Witkowicach przy ulicy Dworskiej 46 (obok tzw. Dworku).

Segregować można każdy rodzaj oleju i tłuszczu jadalnego, na przykład oliwę z oliwek, oleje słonecznikowy, rzepakowy, sojowy, palmowy, kokosowy, masło, margarynę, smalec oraz oleje i tłuszcze z sałatek, konserw, zalew czy marynat.

Tłuszcz należy ostudzić i wlać do dowolnej butelki PET - a po szczelnym zakręceniu wrzucić ją do jednego z pojemników.

Nie można wlewać oleju lub tłuszczu bezpośrednio do pojemnika, nie można też wrzucać do niego tłuszczów/olejów zgromadzonych w szklanych butelkach.

W naszym regionie oleje jadalne segregują m.in. gminy Porąbka i Jaworze w powiecie bielskim.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: