Nowe miejsce spotkań otwarte. Do kogo jest skierowane?
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nowe miejsce spotkań otwarte. Do kogo jest skierowane?

Takie miejsce seniorom jest potrzebne, bo nie mogą siedzieć zamknięci w czterech ścianach. To jedna z opinii, które usłyszeliśmy przy otwarciu kolejnego w Bielsku-Białej Klubu Senior +. Tym razem na lokalizację wybrano Os. Złote Łany i Spółdzielcze Centrum Kultury "Best".W SCK problemy seniorów podejmowane są od 40 lat, teraz przy udziale rządowego programu będzie można rozszerzyć ofertę zajęć dla osób, które nie są już aktywne zawodowo.

- Cieszę się bardzo, że ten klub powstał. Przychodzę od samego początku i będę przychodzić. Jest to odcięcie się od domu, od tych czterech ścian. Panuje tutaj wspaniały klimat - opowiada P. Michalina.

P. Gabriela z kolei chwali zajęcia gimnastyczne. Do tych można dodać warsztaty z muzykoterapii i warsztaty... oddechowe z fizykoterapeutą. Na przyjazną atmosferę i różnorodny program wyjść do kina, do groty solnej uwagę zwróciły panie Danuta i Zofia. Posłuchaj.

P. Czesława dodaje, że szczególne zaproszenie do klubu wysyłane jest w kierunku panów, bo tych póki co przy ul. Jutrzenki 20 pojawia się niewielu. Na stałą grupę seniorów, którzy od otwarcia placówki regularnie do niej uczęszczają, składa się ok. 30 osób.

To kolejny w mieście Klub Senior + (pierwszy powstał przy ul. Jesionowej) dofinansowany z puli rządowego programu. W ostatnich tygodniach w mieście otwarto także Dom Dziennego Pobytu przy ul. Partyzantów.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: