Karetki już kursują
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Karetki już kursują

Dwie nowe karetki w powiecie cieszyńskim. Jedna z nich trafiła do stacji pogotowia ratunkowego w Skoczowie, druga do Istebnej.W Skoczowie, do tej pory, ratownicy korzystali z pojazdu, który służył im blisko 10 lat i miał już około 550 tys. km przebiegu. Nowy samochód kosztował prawie 500 tys zł i został sfinansowany ze środków własnych Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zakup nowoczesnego sprzętu dla skoczowskiej stacji jest niezwykle ważny. Ze względu na dobre skomunikowanie z miejscowościami całego powiatu, to najbardziej zapracowana jednostka pogotowia. Czas dojazdu do potrzebujących ze Skoczowa bardzo często jest po prostu najkrótszy.

Karetkę dla Istebnej sfinansowano z kolei w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. To bardzo ważny zakup. Transport do szpitala w Cieszynie to 50 km w jedną stronę, samochody są bardzo wyeksploatowane - podkreśla wójt Łucja Michałek. Posłuchaj

Nowa karetka ma napęd na cztery koła. Dzięki temu jest w stanie szybko dotrzeć do pacjentów w trudnym, górzystym terenie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: